KORÁLOVÁ
 
  • nejněžnější a nejzranitelnější energie lásky.
  • Korálová barva - energie Nového Krista - energie lásky v nejupřímnějším slova smyslu. Mnohokrát ve svém životě jsme se s důvěrou otevřeli lásce a druhému člověku a mnohokrát jsme byli zrazeni, zraněni, podvedeni, naše křehká skořápka byla tímto narušena a důvěra a láska byla zraněna. Korálový člověk se proto zavřel do své ulity - skořápky, aby zachránil své zranitelné jádro. Přesto není šťasten, cítí se osamělý, sice v bezpečí, ale v bezpečí samoty.
  • Nemůžeme se nadechnout, nemůžeme tvořit, - bez lásky není tvořivosti. Co s tím? Můžeme zůstat takto zranění ve své samotě, ale co dál?
  • Máme možnost - je to velice těžké - stejně jako korálová barva najít lásku a důvěru pomaličku, nejprve sám k sobě, stát se sám sobě přítelem, sám sobě něžným partnerem, přijmout sebe sama se všemi svými slabostmi a "prohřešky" a pak se stane a může stát - zázrak lásky, přes lásku k sobě se můžeme rozhodnout otevřít a znovu začít důvěřovat a znovu začít milovat - a dovolit být milován.
  • V tom je moudrost korálové - je to VĚDOMÉ rozhodnutí - MILOVAT. Není to růžová - láska bezpodmínečná a v podstatě bez poznání bolesti./jelikož je prvotní/
  • Je to láska - korálová, nazývána také moudrá láska. Je to odpuštění všemu a všeho včetně sebe sama a opětovné nabytí důvěry a rozhodnutí se milovat.
Nevyřešená korálová energie - závislost - podobně jako o u oranžové, ale v intenzivnější formě - je tam více žluté, proto je tam také více strachu o sebe sama.

Korály - v přírodě jsou velice křehké bytosti - nemohou žít osamoceně, jsou velice náchylné, okamžité znečištění moře způsobuje úhyn korálů. Veliká vnímavost a citlivost až přecitlivělost pokud je korál nevyřešen.
Moudrá láska - přestože znám zradu - prožil jsem - rozhodl jsem se v lásce žít, protože bez lásky se žít nedá.
 

červená

růžová

oranžová

korálová

žlutá
         

zlatá

zelená

modrá

tyrkysová

královská modrá
         

fialová

bílá-čirá

olivová

purpurová

duhová
 
© 2006 Darja Havelková   Webdesign | GraphicWork