ORANŽOVÁ
 
  • Oranžová barva druhé čakry, sídlo pocitů- symbol vody.
  • Oranžová silná a emotivní barva - jak samy emoce. Poté co jsme se vypořádali se základním červeným tématem přežití a zajištění základních potřeb přicházejí na řadu naše pocity a vztahy.
  • Oranžová je barva vztahů k okolí a ke sobě samotným, je to velice ženská barva, silná, agresivní - má schopnost pronikat velmi hluboko - nejvíce ze všech barev - asi to souvisí s centrem hara-životní síla.
  • Sami sebe posuzujeme podle kvality našich vztahů, ale to je omyl. Naše vztahy jsou odvislé od toho jaký vztah máme sami k sobě. Jestliže nemáme vztah sami se sebou nemůžeme navazovat kvalitní vztahy, navazujeme pak pouze vztahy založené na závislosti - jsme ochotni udělat cokoli, aby partner /nejedná se jen o vztah muž-žena,ale jakýkoli vztah/ nás ocenil, pak teprve jsme schopni ocenit sami sebe.
  • Oranžová v sobě skrývá nebezpečí - nejsme li vyrovnání sami se sebou, můžeme se ve vztahu ztratit, stáváme se součástí vztahu a ne vztah součástí nás.
  • Oranžová lahvička (v systému aura-somy, č. 26) - šoková lahvička je schopna dostat se velmi hluboko do našeho podvědomí - tam kde takzvaně zamrzly emoce v důsledku prožití šoku z nesprávně vyváženého vztahu. Tato lahvička je schopna dostat se k hluboko uloženým traumatům vztahového charakteru - kdy jsme se ocitli v pozici, že jsme nemohli reagovat a bránit svou sebeúctu.
  • Oranžová je proto velmi silnou barvou jelikož vztahy jsou okolo nás po celý život a je naším úkolem vztahy navazovat, pěstovat a zároveň neztrácet sami sebe a mít vždy svobodnou volbu, určit hranice vztahů /to je naše svobodná volba - nemusíme každého pustit do ložnice/. Uvědomění si, že vztahy jsou různě úrovně a různé hloubky, vyvíjejí se - není to nic statického a neměnného - i v tom bývá problém, náš strach a úzkost připustit si, že se naše vztahy časem mění, stejně tak jako se měníme my -jako plynoucí voda.
  • Oranžová témata - hodně řeší ženy, jelikož se velice často nacházejí v podřízené roli, tzv. se obětují. Má to však i druhou stranu - jelikož energie musí být vyváženy - oběť se velice často stává manipulátorem - velmi těžko rozpoznatelná manipulace péčí - nejsem schopen pro sebe zajistit sebeúctu - naplňuji ji pouze tím, že sloužím, své potřeby naplňuji skrze naplňování potřeb druhých.
Vyrovnání oranžové barvy spočívá v kvalitním vztahu k sobě a k okolí - svobodné nezávislé vztahy, kde každý má možnost růstu a individuality a zároveň necítí svázanost a manipulaci ze strany druhého, svobodná volba jaké vztahy budu navazovat, na jak dlouho, právo na vznik a na ukončení vztahu bez pocitu viny a pocitu selhání sebe jako člověka.
Nezávislost oranžové - má kvalita není závislá na kvalitě mých vztahů. Přiznat si právo na omyl, na možnost chyby - a převzít plnou odpovědnost za sebe a za své vztahy.
 

červená

růžová

oranžová

korálová

žlutá
         

zlatá

zelená

modrá

tyrkysová

královská modrá
         

fialová

bílá-čirá

olivová

purpurová

duhová
 
© 2006 Darja Havelková   Webdesign | GraphicWork