KRÁLOVSKÁ MODRÁ
 
= tajemná, hluboká, mystická barva...opouštíme hmatatelné, pojmenovatelné, dostáváme se na jinou rovinu...přicházíme k barvě, jež nese jméno, královská modrá - zkuste se tedy ztišit a naslouchat...duší, srdcem...budete li dostatečně pozorní tato majestátní barva Vám možná sdělí své tajemství...

Královská modř se na fyzické rovině vztahuje k čelní čakře - ke třetímu oku.
  • Třetí oko - sídlo našeho řídícího centra - naše vlastní autorita. Tomuto centru jsou podřízena ostatní níže položená - to znamená, nemáme li v pořádku a v souladu naše řídící centrum - nejsou v pořádku ani naše nižší centra - nemá, kdo velet.


V takovém případě, není naše tělo v souladu s naší psychikou a může a velmi často dochází k depresím - které nemusí mít vnější příčiny - nebývají způsobeny vnějším působením, ale vnitřním neladem = endogenní deprese.

Královská modrá je barva moci, /moci nad sebou samým/ a také nemoci/nemám moc - jsem nemocný/. Troufám si tvrdit, že nevyrovnaná čelní čakra stojí za většinou našich tělesných a duševních neladů...

Královská modrá je také barva noci - temné, tajuplné, neproniknutelné - největší tma přichází před svítáním. Toto přirovnání naprosto vystihuje podstatu královské modré:
  • na půdě této barvy se setkáváme se všemi svými démony, zrcadlením se v ostatních...
  • když se rozhodneme podniknout cestu do hlubin vlastního nitra - nacházíme  odvrženou a zavrženou stranou sebe sama...to mnohdy vzbuzuje strach, děs.
Chce se nám utéci...nebo bojovat /pamatujete - červená v první čakře/...a královská modrá - v sobě tuto kapičku červené barvy obsahuje...a tím nám dává naději - vyrovnaná červená nám přeci říká - ani útěk ani útok...postav se klidně svým vnitřním děsům a podívej se jim zpříma do očí - patří Tobě, jsou to Tvoje součásti...nespěchej, dej si na čas a možná se Ti najednou budou zdát méně děsiví - pak přistup blíže a zeptej se, jaké mají jméno...a co pojmenuješ už nesmíš zabít..a najednou zjistíš, že se přestáváš bát a nepomýšlíš na útěk..přistup ještě blíže a pomalu jednoho po druhém obejmi..uvolni všechny zadržované emoce, plakej..štěstím konečně jsi se setkal se sebou samým...A najednou to víš, všechno je tak jednoduché, jsi pod ochranou...jsi nádherná lidská bytost ..je v Tobě vše..co do Tebe bůh vložil, to jen Ty sám sis vybudoval vlastní vězení, omezení, názory...Nech to už jednou pro vždy plavat /odplout, odplynout/...

Uvolni své okovy…... a žij svůj sen …...nic není nemožné, všechny zákazy a příkazy jsou jen ve Tvé hlavě.
Jednou, až ten den přijde se budeme zpovídat - ale dostaneme jednu jedinou otázku:
"Co jsme udělali pro svou duši?"

Nečekej a zeptej se hned teď - vyslechni odpověď a pak se rozhodni a jdi - splň svůj osobní příběh, jdi za svým štěstím…....celý Vesmír je na Tvé straně a jestli se rozhodneš a podnikneš cestu za pokladem /zlatá - komplementární barva/…..dostaneš ochranný tmavomodrý plášť a boží požehnání….

Tak neváhej a jdi, hned teď….. JSI KRÁL A ZLATÁ KORUNA JE V TVÉM SRDCI…...
 

červená

růžová

oranžová

korálová

žlutá
         

zlatá

zelená

modrá

tyrkysová

královská modrá
         

fialová

bílá-čirá

olivová

purpurová

duhová
 
© 2006 Darja Havelková   Webdesign | GraphicWork