ZELENÁ
 
Pokud se nám podařilo vyřešit, nebo alespoň pořešit témata červené - uspokojení základních potřeb, oranžové - vztahy k ostatním a k sobě, žluté - sebeocenění a uvědomění si své osobnosti, můžeme se posunout o stupínek výše od čistě fyzických čaker do středu našeho bytí.
 
V zelené barvě jsou skryty dvě primární - jednoduché barvy - žlutá a modrá.
 
  • Žlutá - známe, barva naší osobnosti, našeho já - našeho ega, centra naší vůle se v zelené stýká s modrou - barvou ducha a barvou "Buď vůle Tvá."
  • Je li srdeční čakra v rovnováze - jsme v souladu sami se sebou - přání naší duše - modrá je vždy v souladu s božím plánem, naplnit ho však může pouze naše osobnost - naše já - žlutá.
  • Jakákoli nerovnováha v srdeční čakře vypovídá o tom, že jdeme sami proti sobě, nejednáme v souladu se svými sny, se svými touhami a nenaplňujeme plán naší duše.Vede to k otravě srdce - zahořklosti.
  • Přijmeme - li do svého života modrou barvu - nejvyšší komunikaci lásky, můžeme překonat žlutý strach o naše malé já a dát svému životu nový rozměr a nový směr.
 
Zelená - je barvou změn a ochoty k nim. Dává nám možnost vytvořit si v sobě prostor a zároveň vnější prostor rozšířit tak, aby se nám v něm volně dýchalo.
 
  • Získáme tak schopnost, podívat se na svou situaci z jiných úhlů a z jiné perspektivy - jakoby s modrým odstupem.
  • V tomto stavu můžeme spatřit nový směr, který jsem před tím, pokud jsme byly uvnitř nebyli schopni vidět a také nám umožní vidět nové perspektivy v životě.
  • Dodává nám odvahu k novým začátkům a životním obratům - v situaci, kdy jsme tzv. na křižovatce a rozhodujeme se, jakým směrem se dále vydáme.

 
Zelená je úžasným pomocníkem v těchto situacích, neboť nás navádí na tu jedinou správnou cestu - Cestu srdce.

Je to barva lásky - lásky k sobě, k druhým lidem, k přírodě - lásky a citu, pocitů sounáležitosti - já malé žluté já, jsem kapkou v modrém oceánu. A je jen na mě jak důležitou kapkou budu, jak se budu vnímat, jak budu vnímat ostatní kapky - všichni jsme úžasné a jedinečné střípky - mozaiky zvané Vesmír...
 

červená

růžová

oranžová

korálová

žlutá
         

zlatá

zelená

modrá

tyrkysová

královská modrá
         

fialová

bílá-čirá

olivová

purpurová

duhová
 
© 2006 Darja Havelková   Webdesign | GraphicWork