RŮŽOVÁ
 
  • nejněžnější barva spektra, červená prosvětlená bílým světlem ale nemá název světle červená, je to růžová, už to vypovídá o jedinečných kvalitách této barvy.
  • Je velmi zranitelná napohled, křehká, přisuzujeme tuto barvu hlavně kojencům a to ještě ženského pohlaví. Přesto i v této barvě, ostatně jako v každé je ukryt paradox, který nám pomůže tuto barvu a zároveň i kvalitu poznat v celé šíři, abychom našli v ní i v sobě celistvý pohled.
  • Růžová uvnitř své nejněžnější krásy totiž skrývá neobyčejnou pevnost a sílu, která však není fyzického rázu, spíše se jedná o hloubku lásky - bezpodmínečné lásky, o které se sice mluví, ale ne každý je schopen takto procítit kvalitu růžové. Bezpodmínečná láska - je opravdu láska bez PODMÍNEK. To znamená že miluji pro lásku samu, nepřivlastňuji si objekt mé lásky ani fyzicky ani emocionálně. Říká se, že mateřská láska je takovýmto druhem lásky, ale ne vždy je to pravda, vždyť i svým dětem často klademe podmínky, tak a tak se chovej, a za tím nevyslovené a pak Tě budu mít rád-a. Tak často svazujeme děti pupečními šňůrami z vděčnosti, kterou očekáváme, že by k nám měli cítit. Tato láska pak opravdu nemá kvalitu růžové.
  • Je velice těžké a bolestivé milovat bez očekávání, ale dokážeme-li se o kousek posunout k tomuto pohledu na lásku ke komukoli a k čemukoli, pak možná, pocítíme lehké chvění v oblasti srdeční čakry, kde v zeleném středu leží růžový drahokam.
Potíže s přijímáním růžové barvy = problém s mateřskou láskou s pocitem, že my sami jsme nebyli přijati bezpodmínečně, každé dítě má v sobě zakódováno, že matka miluje tou pravou mateřskou láskou, ale jak toho má být schopna matka, jež sama jako dítě toto nezažila? Je to karmická štafeta, odpustit své matce její nedokonalost, odpustit sam/a sobě svou nedokonalost. Dojít k naprostému přijetí sebe sama - růžové sebepřijetí a sebeláska.
Připustit si v sobě, že nemohu a nejsem dokonalá matka, žena, přestat být k sobě tolik tvrdá. Nehledat žádný iluzorní ideál. Přijmout se takoví, jací jsme – tak jsme dokonalí. Změkčení pocitů a citů - to je růžová.
 

červená

růžová

oranžová

korálová

žlutá
         

zlatá

zelená

modrá

tyrkysová

královská modrá
         

fialová

bílá-čirá

olivová

purpurová

duhová
 
© 2006 Darja Havelková   Webdesign | GraphicWork